Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 16:40 Bu haber 233 kez okundu
 
GÜLNAR BELEDİYE BAŞKANI ALPASLAN ÜNÜVAR’DAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
Başkan Ünüvar İşçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kutladı
Gündem Haberi


GÜLNAR Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere, 2008 yılı Nisan ayından itibaren Devletimiz, insanların hak ve emeğine saygının gereği olarak 1 Mayıs’ı ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak ilan etmiş olup, Nisan 2009 tarihinde de TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil olarak ilan edilmiştir.

 

Millet olarak emeği ve alın terini kutsal kabul eden bir medeniyetin mirasçıları olduğumuzdan, işçinin ve çalışanın hakkını alın teri kurumadan verme kültürüne sahibiz. Sosyal adalet ve huzurun sağlanabilmesi ve sağlıklı bir toplum oluşturulabilmesi açısından bu güzel geleneğimizi devam ettirerek gelecek nesillere aktarmada hepimize sorumluluklar düşmektedir.

 

1 Mayıs’ın toplumumuzdaki çatışmaların önlendiği, ayrıcalıkların ortadan kalktığı, bir arada barış içinde yaşama arzusunun perçinlendiği bir gün olarak bayram havası içerisinde kutlanması en büyük temennimizdir.

 

Emeği veren, demiri döven, çöpü toplayan, kanala giren, asfaltı döken, yangına giden, her türlü sıkıntıyı çeken emekçi kardeşlerimize destek olmak için sadece 1 Mayıs'larda değil, her zaman yanlarındayız.

 

Bu vesile ile tüm çalışanların 1 Mayıs ‘Emek ve Dayanışma Günü’nü en samimi duygularımla kutlar, birlik ve beraberliğinin sergilendiği bir gün olması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÜLNAR, BELEDİYE, BAŞKANI, ALPASLAN, ÜNÜVAR’DAN, 1, MAYIS, EMEK, VE, DAYANIŞMA, GÜNÜ, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı