Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 12:59 Bu haber 317 kez okundu
 
GÜLNARNET.COM OLARAK İLÇE KAYMAKAMI MUSTAFA AYVAT’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİK
Gulnarnet.com olarak, İlçe Kaymakamımız Mustafa AYVAT'ı Makamında Ziyaret Ederek Soçi Hakkındaki İzlenimlerini ve Yapımı Devam Eden Toki Hakkında Bilgi Aldık
Kamu Haberi


Gülnar Kaymakamı Mustafa AYVAT, Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali (NGS) Akkuyu NGS’nin kurulacağı, Mersin ve Gülnar’dan halk ve yönetim temsilcileri, bölgesel medya  mensupları ve yükseköğretim kurumları yöneticileri olarak Rusya ziyareti heyetinde yer aldı.

 

Gülnar Heyeti olarak Soçi’deki  Atomexpo 2019 fuarına  katılan Gülnar Kaymakamı sayın Mustafa Ayvat beyi makamında ziyaret ederek,11’inci Uluslararası Atomexpo 2019 Fuarı’na ve Leningrad NGS’ye düzenlenen teknik gezi hakkında izlenimlerini aldık.

 

Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat, Büyükeceli Mahallesi’nde yapımı devam eden Akkuyu NGS'nin Gülnar ilçemizin çehresini değiştireceği aşikârdır. Bu anlamda dünyanın çeşitli ülkelerinde kurulan atom santrallerinin temsilcileri ile birlikte 11’inci Uluslararası Atomexpo Fuarı’nda yer aldık, Rus nükleer santralini ziyaret ettik. Atom santrallerinin kurulduğu bölgelerdeki değişimler hakkında bilgi alma imkânına eriştik. Santrallerin faaliyeti esnasında alınan güvenlik tedbirleri için ciddi çalışmaların yapıldığını müşahade ettik. Ayrıca Atomexpo esnasında Finlandiya’nın Hanhikivi nükleer santralinin inşasının planlandığı bölgenin yerel yönetim makamları ile de bir araya gelerek, onların da büyük ölçekli bir altyapı projesi alanında edindikleri tecrübeler hakkında bilgi sahibi olma imkânına eriştik. 60 yıllık faaliyet ömrü olacak olan Akkuyu NGS’nin en kısa zamanda ilçemizde faaliyete geçerek, enerji anlamında tasarruf sağlayacak, milli bütçe giderlerini azaltacak ve ülke ekonomisinin büyümesine olanak sağlayacaktır. Bu anlamda projenin süratle tamamlanarak faaliyete geçmesini temenni ediyoruz. İnşallah Gülnarımızın yakın zamanda kaderi değişecek ve parlak bir gelecek hemşerilerimizi bekliyor olacak dedi.

 

Kaymakam Ayvat, İlçemizde yapımı devam eden Toki inşaatının son durumu hakkındaki sorumuza; Toki  inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini, inşaatın tamamlanan kısmının Ağustos ayı içerisinde kuralarının çekilebileceğini belirtti. Ayrıca 2020 Mart veya Nisan aylarında konutların teslim edilebileceği yönünde bilgilendirmede bulundu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÜLNARNET.COM, OLARAK, İLÇE, KAYMAKAMI, MUSTAFA, AYVAT’I, MAKAMINDA, ZİYARET, ETTİK,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı