KADERİNE TERKEDİLMİŞ BU TARİHİ KONAK’A KİM SAHİP ÇIKACAK…
GÜLNAR Hacı Pınar Mahallesinde Bulunan Bu Tarihi konak’a Kim Sahip Çıkacak
302 defa okunmuş - 13 Nisan 2019 - Cumartesi 19:50

Hacı Pınar Mahallesi Şevki bey caddesi üzerinde bulunan,  Mülkiyeti  Türkiye Büyük Millet Meclisi  1. Dönem Mersin Millet vekili,  Ahmet Şevki GÖKLEVENT’e ait harabeye dönmüş, kaderine terk edilmiş ve şuanda bir kısmı kendiliğinden yıkılmış olan bu konağa mahalle sakinleri kim sahip çıkacak diyor.

 

Nur Camisi karşısında bulunan bu konak, bakımsızlık nedeniyle yıkılmaya terk edilmiştir. Konak, tam şevki bey caddesi üzerinde olması ,Camiye yakın olması, çevresinde konağın sıfır noktasından başka evlere yol gitmesi sebebiyle tehlike arz etmektedir.

 

Ayrıca, bir kısmı yıkılmış olan konağın çevresinde,  Mahalle sakinlerinin küçük çocuklarının oyun oynamaları ve konağın kalan kısmının da,  yoldan geçmekte olan  herhangi bir vatandaşın üzerine yıkılma ihtimali olabileceğinden, mahalle sakinleri,  herhangi bir kazaya meydan verilmeden yıkılmaya terk edilmiş bu konağın ilgililer ve yetkililer tarafından tedbir alınmasını istemektedirler.

 

Ayrıca Konak, restoremi edilecek,yoksa yıkıma mı terk edilecek diyen mahalle sakinleri, Konak üzerinde  hemen tedbir alınmasını  ve bu konağa sahip çıkılması için ne gerekiyorsa yapılmasını talep ederek tedirginliklerini belirtmişlerdir.  

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...