2018-2019 GÜLNAR İLÇE MİİLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 5.GELENEKSEL EĞİTİM ŞENLİĞİ YAPILDI
Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesinde 5. Geleneksel Eğitim Şenliği Yapıldı
359 defa okunmuş - 03 Mayıs 2019 - Cuma 15:26

Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bu yıl beşincisi gerçekleştirilen,  5. Geleneksel Eğitim Şenliği yapıldı. Sunumunu Türkçe Öğretmeni Zafer YILDIZ’ın yaptığı şenlik, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Gülnar ilçesinde düzenlenen eğitim şenliğinde okullar, çalışmalarını sergileyip kendilerini tanıttı.

 

 5. Geleneksel  Eğitim Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BURĞUT yaptığı açıklamada, Geleneksel olarak 2014 yılında başladığımız, bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz Eğitim Şenliği, bizleri diğer okullarla, diğer mahallelerle daha iyi kaynaşmamız, dostluk köprüleri kurmamız, bize ait olan kültürel değerlerimizi sergilememiz anlamında katkı sunmaktadır.  Bugün burada Toplam 35 eğitim kurumumuzun stantları bulunmaktadır dedi.  Stantlar hakkında bilgi veren BURĞUT,  bu şenliklerin hazırlanmasına katkı sunan başta Gülnar kaymakamı Mustafa AYVAT Olmak üzere herkese teşekkür ettiğin belirtti.

 

İlçe kaymakamı Mustafa AYVAT’ın yaptığı  teşekkür konuşmasının ardından, okulların hazırlamış olduğu gösteriler başladı.

 

Okulların hazırlamış olduğu birbirinden güzel gösteriler, Şenliğe gelen misafirler tarafından yoğun ilgi ile izlendi.  Yapılan etkinlikler şenlikte bulunan misafirlere eğlence dolu anlar yaşattı.

 

Etkinliklerin ardından yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Gülnar Kaymakamı Mustafa AYVAT ve Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR tarafından verildi.  

 

Ödüllerin ardından stant açılış kurdelesini, Gülnar Kaymakamı Mustafa AYVAT, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR ve Gülnar Akparti İlçe Başkanı Tevfik KALEMCİ kesti.

 

Yapılan açılışın ardından, okulların hazırlamış olduğu stantlar gezildi. Gelen misafirlere hazırlanan yiyecek ve içeceklerden ikram edildi.  

 

NOT: Mobilden sitemize bağlanan okuyucuların haber fotoğraflarının tamamını görebilmesi için, haberin altında bulunan "normal masaüstü görünümü" sekmesine tıklayarak habere yeniden bağlanıp fotoğrafları görebilirler.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...